FANDOMYazneg – ork, prawdopodobnie urodzony w Gundabadzie. Jest sługą Azoga. Pojawia się w filmie Hobbit: Niezwykła podróż, gdzie ściga kompanię Thorina.

Biografia Edytuj

Po raz pierwszy pojawia się, jak obserwuje kompanię Thorina w Samotnych krajach. Rozkazuje swojemu porucznikowi Filmbulowi, aby powiadomił o tym Azoga.

Jakiś czas później dopada kompanię w lesie, ale jego uwagę od kompanii odwraca Radagast. To jednak nie trwa długo i Yazneg ze swoimi podwładnymi rusza w pościg za kompanią. Dochodzi do małej potyczki z krasnoludami, która chwilę później uciekają do sekretnego przejścia do Rivendell. Po chwili jego oddział orków zostaje zaatakowany przez Elfy pod wodzą Elronda. Ginie większość jego bandy, przez co zostaje on zmuszony do ucieczki.

Powróciwszy do swojego pana, zostaje przez niego skarcony. Azog w przypływie złości podnosi go, a następnie rzuca na pożarcie wargom.

Złoczyńcy ze świata J.R.R. Tolkiena
Mroczni Władcy MorgothSauron
Uruk-hai LurtzUglúkShagratMauhúr
Nazgûle Czarnoksiężnik z AngmaruKhamûlHelm ŻelaznorękiIsildurSkrzydlate bestieSuladân
Balrogowie Zguba DurinaGothmogTar-Goroth
Gobliny/Orkowie Wielki GoblinGrinnahAzogBolgYaznegGrishnákhGothmogSnagaGorbagTharzogSharku
Czarni Númenorejczycy Rzecznik SauronaAgandaûrCzarna Dłoń SauronaMłot SauronaWieża Saurona
Wielkie Pająki SzelobaUngolianta
Smoki SmaugAncalagon CzarnySkatGlaurungDrogoth
Upadli ludzie Ar-PharazônWładca Miasta na JeziorzeAlfrid LickspittleGrímaBill FernyLheu BreninEasterlingowieHaradrimowieKorsarze z UmbaruDunlendingowieVariagowie
Inni SarumanMaeglinFëanorTed SandymanLotto Sackville-BagginsGollum
Stworzenia Upiory KurhanówTrolleCarcharothCzatownikStara WierzbaWargowieDraugluin