FANDOMTharzog – poboczny antagonista w grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Jest on przywódcą Orków z Góry Gram, który służy Agandaûrowi.

Biografia Edytuj

Tharzog urodził się w bliżej nieznanym okresie Trzeciej Ery na Górze Gram.

Podczas wydarzeń z gry, Tharzog dowodził orkami służącymi Agandaûrowi w starymi mieście Fornost. Pojawia się w cytadeli wraz z innymi orkami. Agandaûr wchodzi i pyta Tharzoga, co to jest zamieszanie w mieście. Ork mówi mu, że są intruzi, którzy uwolnili ich więźnia Belerama, jednego z Wielkich Orłów. Tharzog mówi Agandaûrowi, że intruzi muszą być wielkimi wojownikami i że mogą być elfami lub krasnoludami. Agandaûr mówi mu wściekle, że go to nie obchodzi i że chce, żeby się nimi zajęli. Tharzog rozkazuje jednemu orkowi wezwać strażnika. Dostrzega bliźniaków Elladana i Elrohira, którzy przechodzą przez schody prowadzące na szczyt cytadeli. Brama zamyka się za nimi, odcinając ich sprzymierzeńców: Eradana, Farina i Andriela.

Tharzog walczy z trio wraz ze swoimi orkami. Niestety, Tharzog nie może przezwyciężyć połączonej siły tria i ostatecznie ginie.

Złoczyńcy ze świata J.R.R. Tolkiena
Mroczni Władcy MorgothSauron
Uruk-hai LurtzUglúkShagratMauhúr
Nazgûle Czarnoksiężnik z AngmaruKhamûlHelm ŻelaznorękiIsildurSkrzydlate bestieSuladân
Balrogowie Zguba DurinaGothmogTar-Goroth
Gobliny/Orkowie Wielki GoblinGrinnahAzogBolgYaznegGrishnákhGothmogSnagaGorbagTharzogSharku
Czarni Númenorejczycy Rzecznik SauronaAgandaûrCzarna Dłoń SauronaMłot SauronaWieża Saurona
Wielkie Pająki SzelobaUngolianta
Smoki SmaugAncalagon CzarnySkatGlaurungDrogoth
Upadli ludzie Ar-PharazônWładca Miasta na JeziorzeAlfrid LickspittleGrímaBill FernyLheu BreninEasterlingowieHaradrimowieKorsarze z UmbaruDunlendingowieVariagowie
Inni SarumanMaeglinFëanorTed SandymanLotto Sackville-BagginsGollum
Stworzenia Upiory KurhanówTrolleCarcharothCzatownikStara WierzbaWargowieDraugluin