Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Shinomura to niebezpieczna kolonia prehistorycznych pasożytów, pełniących funkcję głównych antagonistów w graficznej powieści z 2014 roku Godzilla: Przebudzenie. Są także jednymi z pierwszych Tytanów odkrytych przez Monarch, razem z Godzillą.

Biografia[]

Przeszłość[]

Niewiele wiadomo o przeszłości i pochodzeniu Shinomury. Według jednej z teorii, Shinomura powstał przed Wielkim Wymieraniem Permskim, kiedy poziomy promieniowania na Ziemi były znacznie wyższe niż dzisiaj. Kolonia miała moc zwiększania swoich rozmiarów pozornie bez limitów, tak długo jak miała dostęp do pożywienia. Dlatego rozmiary kolonii były trzymane pod kontrolą przez Godzillę, który regularnie polował na pasożyta i spalał dużą część jego kolonii. Kiedy jednak meteoryt uderzył w Ziemię i zmienił klimat na planecie, potwory były zmuszone poszukiwać nowego źródła pożywienia. Shinomura zdołał uniknąć swojej zagłady, uciekając się pod powierzchnię Ziemi. Niestety, potwór nie był zdolny uciec, przez co musiał wejść w stan uśpienia na kolejne miliony lat.

Przebudzenie[]

6 sierpnia 1945 roku o godzinie 8:15, Stany Zjednoczone zrzucają bombę wodorową na Hiroszimę, niszcząc dużą część miasta. Katastrofa wybudza zarówno Shinomurę, jak i Godzillę.

W 1946 roku, Shinomura atakuje i zatapia amerykańską łódź podwodną. Kiedy Stany Zjednoczone wysyłają ekipę ratunkową, ta została zaatakowana przez Rój Śmierci w głębinach. Tylko dwaj członkowie ekipy przeżywają. Jeden z nich, Eiji, dołącza do nowo powstałej organizacji - Monarch.

Przez cztery następne lata, Shinomura dokonuje licznych ataków na przestrzeni Pacyfiku. Niczym cień, Godzilla podąża za kolonią i atakuje ją u wybrzeży Rosji, Filipin, Zachodniej Australii, Nowej Zelandii, Mikronezji i Guamie.

W roku 1953, Monarch odnajduje kawałek ciała Shnomury u wybrzeży Filipin. Zostaje on wystawiony na działanie promieniowania, ale staje w ogniu i prawdopodobnie umiera.

W rzeczywistości, promieniowanie sprawiło, że kawałek wyrósł w nową Shinomurę. Radioaktywna kolonia ucieka z bazy Monarch.

Śmierć[]

W 1954 roku, wojsko zastawia pułapkę na zarówno Godzillę jak i Shinomurę. Świadomi potrzeby Shinomury do konsumpcji promieniowania zostawiają jego szklak w Bikini Atoll. Po ewakuowaniu tubylców pobliskich wysp, wojsko zrzuca bombę nuklearną Castle Bravo. Eksplozja powoduje całkowite wyparowanie ciała Shinomury. Godzilla jednak przeżywa i powraca do głębin Pacyfiku. Nawet bez dowodu ciała, wojsko uznaje, że oba potwory są martwe.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Rój Shinomury zazwyczaj formuje się na kształt skrzydlatego potwora o czarnoniebieskim ubarwieniu. Posiada trzy pary jasnoniebieskich oczu, pozbawionych powiek i źrenic. Zamiast nóg, Shinomura ma cztery pary odnóży na środku niezwykle długiego ogona.

Osobowość[]

Shinomura cechuje się agresywnym i krwiożerczym usposobieniem. Wykazuje żadnych wyższych poziomów inteligencji i wydaje się kierować wyłącznie instynktem. Podczas gdy żywi się głównie promieniowaniem, nie waha się zabijać i pożerać napotkanych ludzi. Rój Śmierci żywi szczególną agresje w stosunku do Godzilli i instynktownie atakuje na jego widok.

Moce i Umiejętności[]

  • Anormalna siła: Osiągając wystarczające rozmiary, Shinomura dysponuje ogromnym stopniem siły fizycznej; jest zdolny podnieść i latać z 90 000-tonowym Godzillą w przestworzach, a także rozrywać ludzkie konstrukcje na strzępy.
  • Anormalna szybkość: Shinomura potrafi unikać oddechu atomowego Godzilli w powietrzu, który jest w stanie zestrzeliwać poruszające się z prędkościami supersonicznymi odrzutowce. Chociaż dokładna szczytowa prędkość Shinomury nigdy nie została podana, prawdopodobnie jest porównywalna do Rodana, Camazotza i samca GNOLA.
  • Kontrola ciała: Shinomura potrafi rozszczepiać się w mniejsze osobniki oraz łączyć w większe, jak również zmieniać swój kształt i rozwijać dodatkowe przydawki, takie jak macki, skrzydła, ostre szpony i odnóża.
  • Lot: Formując parę skrzydeł, Shinomura zyskuje zdolność do latania w powietrzu.
  • Nieśmiertelność: Będąc stale rosnącą kolonią, Shinomura nie może umrzeć jeśli choćby jeden mikroorganizm jego kolonii pozostaje przy życiu. Według teorii zaprezentowanej w komiksie, Shinomura spędził setki milionów lat w stanie hibernacji, nie wykazując przy tym żadnych widocznych oznak starzenia.
  • Pochłanianie energii: Shinomura jest zdolny do pochłania różnych rodzajów energii, szczególnie promieniowania; w ten sposób, Shinomura zwiększał swoją siłę i rozmiary. Pod warunkiem dostępu do wystarczających ilości energii, Shinomura miał potencjał stać się zagrożeniem w skali globalnej, którego nawet Godzilla nie byłby zdolny pokonać.
  • Regeneracja: Podobnie jak Król Ghidorah, Shinomura ma silnie przyspieszony czynnik regeneracyjny, będąc zdolnym do leczenia się z obrażeń fizycznych, takich jak oparzenia czy odcięte kończyny, w ciągu kilku chwil. Nawet jedna komórka odseparowana od reszty ciała zdołała zregenerować się w całego nowego osobnika w przeciągu kilku minut po wystawieniu na promieniowanie gamma.

Słabości[]

  • ShinomuraDeath

    Shinomura, spalony na popiół przez eksplozję nuklearną

    Intensywny żar: Ataki oparte na cieple oraz energii są zdolne spalać mikroorganizmy budujące Shinomurę na popiół, co uniemożliwia Tytanowi regenerację. Dzięki swojemu atomowemu oddechowi, Godzilla przez miliony lat był w stanie uniemożliwić Shinomurze nadmierne zwiększenie swoich rozmiarów. Kiedy Stany Zjednoczone w 1954 roku zdetonowały bombę nuklearną Castle Bravo, ciało Shinomury zostało całkowicie spalone na proch, zabijając Tytana na dobre.

Galeria[]

Ciekawostki[]

  • Nazwa Shinomura oznacza "Rój Śmierci" i jest kombinacją słów Shi No Mure.
  • Shinomura otrzymał swoje obecne imię od Eijiego Serizawy.
  • Pierwotnie, Shinomura był nazywany Masywnym Niezidentyfikowanym Organizmem Lądowym (MUTO).
  • Kanoniczność Shinomury i komiksu dla serii często kwestionowana. Podczas gdy Godzilla II: Król Potworów - Oficjalna Nowelizacja potwierdzają istnienie kolonii, film Godzilla (2014) pokazuje scenę użycia Castle Bravo na Godzilli bez Shinomury. Dodatkowo żadna z postaci w filmie nawet nie wspomina istnienia potwora, a Monarch został uformowany w 1954 roku.
    • Według filmu Kong: Wyspa Czaszki, Monarch został uformowany w 1946 roku, tak jak graficzny nowel wspomina.
  • Shinomura jest trzecim potworem we franczyzie, który jest kolonią mikroorganizmów. Pierwszym był Hedorah, a drugim Destruktor.
  • Zmiennokształtność i wrażliwość Shinomury na ciepło mogło zostać także zainspirowane Kosmitą z serii filmów Coś.
  • Zdolność Shinomury do regeneracji z małych kawałków ciała została zainspirowana rozgwiazdami.
    • Pojedyńcze mikroorganizmy Shinomury wyglądem silnie przypominają wspomniane zwierzę.
  • Technicznie, Shinomura jest pierwszym odkryciem Monarch.
Advertisement