FANDOM


Nie spocznie dopóki go nie znajdzie, bo nie potrzebuje odpoczynku! Został przystosowany, aby górować nad innymi.

—Harumi o Panu E , „Firstbourne”

Niezła maszyna, ale "niezła" nie jest wystarczająco dobra.

—Lord Garmadona przez zabiciem Pana E , „Żelazo i Kamień ”


Tes neeb sah part eht.

—Mr. E, „Sztorm Umarlaka”


Pan E lub Mr. E– tajemniczy, milczący wojownik, nindroid, trzeci generał Synów Garmadona, ważny antagonista z sezonu 8 oraz pomniejszy antagonista z 9 sezonu "Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu".

Wygląd Edytuj

Mr. E jest humanoidalnym robotem. Na jego głowie umiejscowiony jest kask motocyklowy z czerwonym wizjerem. Spod kasku widoczne są tylko czerwono-białe oczy, podobne do oczu Cyfrowego Władcy. Pan E nosi czarne, spiczaste naramienniki. Złoczyńca ubrany jest w czarną motocyklową kurtkę z kieszeniami, nadrukowanymi znakami, liczbą "103" i literą "G" (od "Garmadon"). Na plecach ma on symbol Synów Garmadona. Nindroid nosi też czerwone rękawiczki. Ma on czarne spodnie z czerwonymi ochraniaczami na kolanach.

Charakter Edytuj

Mr. E jest bardzo tajemniczy i prawie nigdy się nie odzywa. Pan E jest dość brutalny co było widać kiedy bez mrugnięcia okiem poturbował i zrzucił Zane'a z klifu. Jest on jednak bardzo lojalny swojej frakcji, co pokazał kiedy rzucił się na strzałę, która leciała w stronę Maski Oni i miała przerwać Ceremonię Wskrzeszenia. W odcinku "Żelazo i Kamień" pokazał, że jest też odważny, ponieważ kiedy Cesarz Garmadon spytał kto poniósł porażkę w znalezieniu jego syna, Mr. E jako jedyny podszedł do niego.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Niewiele wiemy o przeszłości tej postaci. Możemy się jedynie spodziewać, że został w jakimś momencie zbudowany i dołączył do Synów Garmadona. 

Synowie Garmadona Edytuj

Maska Iluzji Edytuj

Mr. E dowodził grupą Synów Garmadona przebranych za ninja podczas kradzieży Maski Zemsty z Wieży Borga. Maskę udało się wyjąć z gabloty, lecz jeden z podwładnych generała, przypadkiem aktywował alarm, który wezwał na miejsce LLoyda Garmadona. Kiedy współpracownicy nindroida walczyli z Zielonym Ninja, Mr. E użył liny z hakiem aby uciec z miejsca zdarzenia. Bohater i gangsterzy szybko za nim podążyli, a gdy ten   dotarł na miejsce przeciął linę aby uniemożliwić Ninja dogonienie go, nie zważając na życie innych osób z gangu. Potem wsiadł on na swój motor, zrzucił przebranie i zaczął uciekać. Okazało się, że wybraniec był tuż za nim. Kiedy Lloyd próbował dowiedzieć się kim jest postać, okazało się, że nie ma go w bazie danych. Mr. E w końcu oszukał ninja wzbijając się w powietrze ze spadochronem i spadając na łódź, którą odpłynął z Maską Zemsty. 

Jadeitowa Księżniczka Edytuj

Mr. E wraz z Ultra Violet dowodził atakiem na Pałac Tajemnic. Kiedy inni motocykliści walczyli z królewskimi strażnikami, nindroid wjechał swoim pojazdem do budynku szukając Maski Iluzji. W końcu odnalazł ją w gablocie, lecz został wtedy otoczony przez ninja. Bohaterowie myśleli, że są na wygranej pozycji, lecz wtedy Mr. E ujawnił, że ma ze sobą Maskę Zemsty. Po założeniu jej, jego broń została podwojona, a on sam uzyskał dwie dodatkowe ręce i rogi. W tym stanie szybko pokonał Ninja, mniej więcej pochłaniając atak Jay'a na swoje miecze i tworząc z niego falę uderzeniową. Kiedy generał wyjął maskę z gabloty, Kai strzelił w nią kulą ognia, niszcząc ją. Później jednak okazało się, że maska była tylko podróbką, a prawdziwą przechwyciała Ultra Violet.  

Oni i Smok Edytuj

Mr. E wraz z Ultra Violet przesiadywał w barze karaoke, kiedy zakradli się do niego przebrani Cole i Zane. Po tym jak Ninja Ziemi stracił swoje przebranie został porwany przez generałów. Do lokalu wtedy szybko dotarła reszta ninja, a Jay uszkodził motor Pana E. Gangster zaczął uciekać na piechotę i po raz drugi założył Maskę Zemsty. Po krótkim pościgu czteroręki wojownik stanął na dachu budynku do walki z Lloydem Garmadonem. Kiedy Mr. E był już prawie pokonany do akcji wkroczył Zane, pod przykrywką "Wężowego Jaguara" i uratował złoczyńcę, aby zdobyć jego zaufanie i dostać się do gangu. Kiedy roboty uciekły z miejsca zdarzenia, Mr. E postanowił zabrać Jaguara do Killowa.

Wężowy Jaguar Edytuj

Pan E był jedną z osób biorących udział w inicjacyjnym wyścigu Wężowego Jaguara. Kiedy wszyscy motocykliści oprócz Killowa i Mr. E zostali pokonani przez Zane'a podczas wyścigu, posiadacz Maski Iluzji kazał nindroidowi samodzielnie zająć się szpiegiem, ponieważ to on go tu sprowadził. Killow odjechał, a Zane i Mr. E zaczęli walczyć na motorach. W końcu dojechali do klifu. Złoczyńca zaczął trzymać się motoru bohatera, a Ninja Lodu desperacko pytał tajemniczą postać kim jest, nie uzyskując odpowiedzi. Zane, nie mając innego wyboru zeskoczył ze swojego motoru i to samo uczynił Mr. E. Kiedy Zane wstał, zobaczył z przerażaniem, że Mr. E doczepia sobie prawą rękę, która odpadła mu z powodu uderzenia motorów. Ujawniło to, że Mr. E jest nindroidem, tak jak Zane.

Sztorm Umarlaka Edytuj

Walka się zaczęła, a Mr. E mimo nie posiadania swoich katan szybko pokonał uszkodzonego Zane'a. Bitwa między nindroidami pokazała siłę Pana E. Generał nie robił sobie nic ze strzał wystrzeliwanych w jego kierunku, szybko pozbawił Ninja Lodu jego łuku czy w kilka sekund wyłamał się z lodu po tym jak Zane zamroził go. Po tym jak bohater stał się praktycznie bezsilny po serii uderzeń, Mr. E zepchnął go z klifu, do którego następnie sam skoczył. Złowrogi robot podszedł do bohatera, który zdezaktywował się ze względu na obrażenia. Gangster otworzył klatkę piersiową Zane'a i włożył do niej mechanicznego pająka-pułapkę. Po tym Mr. E wstał, wysłał zakodowaną wiadomość do Harumi i odszedł, zostawiając zdezaktywowanego bohatera na pustyni.

Cisza Edytuj

Mr. E, Killow oraz Ultra Violet prowadzili dużą grupę Synów Garmadona przez Oko Prastarego, szukając rozbitej Perły Przeznaczenia. Po walce z Samurajem X Synowie Garmadona zaatakowali Ninja, którzy kilka sekund wcześniej dowiedzieli się, że Harumi jest Ciszą. 

Gra o Maski Edytuj

Pan E był nawigatorem na Perłe Przeznaczenia podczas przejęcia jej przez Synów Garmadona. Zlokalizował on Lloyda oraz Harumi w Świątyni Oni i szybko udał się tam z resztą gangu. 

Po tym jak Harumi, Killow i kilku motocyklistów wyszlo ze Świątyni Oni z Maską Nienawiści zostalo zaatakowanych przez Ninja. Ninja przeważali liczebnie motocyklistów, ale wtedy przybyły posiłki w postaci Mr. E, Ultra Violet i kilku innych nienazwanych gangsterów. Pan E próbował założyć Maskę Zemsty, ale został szybko powstrzymany przez Zane'a. Po powrocie Lloyda, Mr. E i reszta gangu otoczyła Ninja, ale wtedy z wody wynurzył się krabo-podobny potwór spotkany wcześniej przez Harumi i Lloyda. Dwie przeciwne drużyny były zmuszone, żeby współpracować w walce z bestią. W pewnym momencie Mr. E założył Maskę Zemsty i zaatakował potwora. Harumi wykorzystując chwilę, w której potwór zatrzymał Ninja, wezwała Synów Garmadona. Mr. E wraz z innymi odleciał na skradzionej Perłę Przeznaczenia do Świątyni Wskrzeszenia. 

Ceremonia Edytuj

Pan E wraz z innymi członkami Synów Garmadona bronił Świątyni Wskrzeszenia kiedy Harumi odprawiała w niej rytuał przywołania Lorda Garmadona. Kiedy Ninja byli już przy maskach, Zane próbował strzelić w jedną z nich aby przerwać rytuał. W tym momencie rzucił się przed niego Pan E, który przyjął strzałę na siebie po czym został szybko powalony przez Cole'a. Kilka chwil po tym próbował zaatakować Ninja po raz kolejny, ale tym razem został pozbawiony broni przez Zane'a. Kiedy rytuał został przerwany Mr. E wraz z innymi Synami Garmadona został aresztowany i przewieziony do Kryptarium.

Prawdziwy Potencjał Edytuj

Kiedy Harumi uwolniła więźniów Kryptarium, Pan E pomagał transmitować walkę Garmadona i Lloyda do całego Ninjago.

Wielkie Kłopoty, w Niewielkim Ninjago Edytuj

Mr. E był wraz z Lordem Garmadonem, Harumi i innymi Synami Garmadona zaatakował wieś na drodze do Miasta Ninjago. Później uczestniczył on w ataku na owe miasto.

Ścigani Edytuj

Firstbourne Edytuj

Pan E został osobiście przedstawiony Cesarzowi Garmadonowi przez Harumi. Zostało ujawnione, że Synowie Garmadona (a przynajmniej Cisza), doskonale wiedzą, że Mr. E jest nindroidem, ponieważ Harumi powiedziała, że "Nie spocznie on póki go nie znajdzie, ponieważ nie potrzebuje odpoczynku". Następnie Garmadona wysłał go aby znaleźć Lloyda. Później Mr. E oraz Killow dowodzili grupą Synów Garmadona i odnaleźli opuszczony budynek, wcześniej należący do Ruchu Oporu, w którym Mr. E odnalazł mecha Samuraja X. Mr E następnie, pokazując ręką, przekazał innym osobom z gangu, że mają okrążyć budynek aby nie pozwolić wydostać się bohaterom. Członkowie Ruchu Oporu ukryli się, ale gdy myśleli, że jest już bezpiecznie wyszli z ukrycia. Po chwili jednak Mr. E w Masce Zemsty wyskoczył zza rogu, a oba wyjścia z alejki był zablokowane, przez Killowa i Synów Garmadona. Kiedy Mr. E miał atakować Daretha, został uderzony metalową pięścią Karlofa. Kiedy wkraczać zaczęła reszta Mistrzów Żywiołów i powaliła większość gangsterów, Mr. E i reszta byli zmuszeni do odwrotu.

Żelazo i Kamień Edytuj

Mr. E wraz z innymi generałami został przysłany na szczyt Wieży Borga, gdzie czekał na niego Lord Garmadon. Mistrz Zniszczenia spytał o to kto jest odpowiedzialny za porażkę w poszukiwaniach jego syna. Po krótkiej chwili Pan E podszedł do niego, sygnalizując, że to on. Garmadon następnie użył na nim swojej mocy Zniszczenia i podniósł do góry. Zaniepokojona Harumi próbowała bronić Pana E, mówiąc, że zrobił wszystko co mógł, ale to nie poruszyło okrutnego władcy. Zaczął niszczyć ciało Mr. E swoją mocą i w końcu rozerwał go na części.

Umiejętności Edytuj

 • Szermierka-Pan E jest doskonały we władaniu dwoma lub czterema katanami, co można zobaczyć mniej więcej w odcinku "Oni i Smok".
 • Ogromna siła-Mr. E potrafi w kilka sekund wyłamać się z bryły lodu, można to zobaczyć w odcinku "Sztorm Umarlaka".
 • Wytrzymałość- Pan E został w sezonie kilkukrotnie trafiony strzałą, co nie uszkodziło go w żaden sposób.
 • Szybka naprawa- Kiedy w odcinku "Wężowy Jaguar" Panu E odpadła ręka przyczepił on ją w

kilka sekund i był gotowy do walki.

 • Pochłaniane ataków- Mr. E po założeniu Maski Zemsty miał możliwość pochłaniania ataków przeciwnika i używania ich przeciwko niemu w postaci fali uderzeniowej.
 • Dwie dodatkowe ręce- Po założeniu Maski Zemsty Mr. E wyrastały dwie dodatkowe ręce, a w nich dwie dodatkowe sztuki trzymanej broni.
 • Walka wręcz-Mr. E jest też świetny w walce wręcz co pokazał w odcinku "Sztorm Umarlaka".

Ciekawostki Edytuj

 • Jego imię to gra słowna od angielskiego słowa "Mystery" (Pol. Tajemnica).
 • On oraz Cisza są jedynymi członkami Synów Garmadona, którzy występują we wszystkich odcinkach 8 sezonu "Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu".
 • Jest nemesis Zane'a.
 • Jest ósmym złoczyńcą w Ninjago, który ma cztery ręce. Wcześniejsza siódemka to: Samukai, Lord Garmadon, Kozu, Nadakhan, Gigantyczny Kamienny Wojownik i Overlord.
 • Mr. E odzywa się podczas całego sezonu tylko raz, w odcinku "Sztorm Umarlaka". Po puszczeniu od tyłu i przetłumaczeniu na język polski jego wiadomość brzmi "Pułapka zastawiona.".
 • Ironicznie, choć Mr. E jest milczącym złoczyńcą, w odcinku "Prawdziwy Potencjał" to on stoi przy mikrofonie podczas transmisji walki Lloyda z wskrzeszonym Garmadonem.
 • Pan E dzieli pewne podobieństwa z innym złoczyńcą z Ninjago, Generałem Cryptorem. Dominującym kolorem obu jest czarny, obaj posługują się też dwiema katanami. Obaj też wykonują gest strzelania kośćmi szyi oraz są silnie związani z Zane'em.
 • Choć w intrze sezonu dziewiątego Maskę Zemsty należącą do Mr. E ma Ultra Violet to w serialu nigdy jej nie zakłada.
 • Istnieją podejrzenia, że Lord Garmadon nie zabił Mr. E z powodu jego porażki. Zanim Cesarz użył swojej mocy na Panu E przez chwilę się na niego patrzył, po czym odsunął się, jakby był przestraszony. Zaczął też mamrotać coś niezrozumiałego, ale jeśli się przysłuchamy, możliwe, że wypowiedział on słowo "face?".
 • Dan i Kevin Hageman kiedyś udostępnili na Tweeterze zdjęcie oczu Pana E i oczu Cyfrowego Władcy.
 • W polskiej wersji serialu, konkretnie w odcinku "Cisza" wystąpił błąd w tłumaczeniu przez, który Nya nazwała Mr. E, "Mr. One".
 • Twórcy serialu potwierdzili, że z początku po zakończeniu wyścigu Wężowego Jaguara Mr. E miał zdjąć swój kask i ujawnić się jako Echo Zane, lecz ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu.

Galeria Edytuj