FANDOMMax Shreck – biznesmen oraz okrutny szef Seliny Kyle. Jest to drugorzędny antagonista w filmie Powrót Batmana z 1992.

Charakterystyka Edytuj

Shreck był bezuczuciowym, narcystycznym oraz cynicznym bogaczem, który skrywa mroczne sekrety. Jest uwielbiany przez Gotham, lecz tak naprawdę nie dba o innych ludzi.

Mimo tego, bardzo kocha swojego syna, Chipa, za którego się wstawił.

Biografia Edytuj

Max Shreck był uwielbianym przez tłumy biznesmenem. Nikt jednak nie wiedział, że zamordował swojego przyjaciela – Freda Atkinsa i spuścił jego szczątki do toalety.

Celem Shrecka było zrobienie "elektrowni", która zapewniłaby Gotham pewną przyszłość (w rzeczywistości wysysałaby energię). Niestety burmistrz oraz Bruce Wayne nie byli za tym pomysłem.

Podczas przemowy Shrecka Gang Cyrkowców Czerwonego Trójkąta zaatakował plac Gotham i porwał Maxa gdzieś do kanałów Gotham. Biznesmen przebudził się przy stole z gangiem. Zobaczył ich szefa – Pingwina, o którym krążą pogłoski. Chciał on, aby Shreck pomógł mu pokazać się ludziom z dobrej strony. Początkowo Max nie zgodził się, do czasu kiedy Pingwin pokazał mu rękę Freda Atkinsa i szantażował go, że każdy pozna jego sekret.

Powrócił do swojego gabinetu, gdzie przyłapał swoją sekretarkę, Selinę Kyle na szperaniu w dokumentach. Kyle dowiedziała się prawdy o elektrowni, więc Shreck wypchnął ją z okna. Ta jednak przeżyła upadek, lecz oszalała i poprzysięgła na nim zemstę.

Następnego dnia zaaranżował Pingwinowi wyjście na światło dzienne. Członek Gangu "porwał" małe dziecko burmistrza Gotham i zabrał do kanałów, gdzie przekazał je Pingwinowi. Ten wyszedł na plac sprawiając wrażenie, że je uratował i został bohaterem. W tym samym czasie poznał swoje imię – Oswald Cobblepot.

Spotkał się z Brucem Waynem, który jednak kwestionował pomysł o elektrowni oraz zdradził Shreckowi, że Pingwin to lider Gangu Cyrkowców. Max nie zgodził się, po czym do biura weszła jego sekretarka, Selina Kyle. Udawała, że nic nie pamięta.

Wybory na burmistrza zostały odnowione, a Shreck zaproponował Pingwina, który zaakceptowałby pomysł Maxa o elektrowni. Jednak przemowa Pingwina została zrujnowana przez Wayne'a, który zakłócił mikrofon Cobblepota i odtworzył jego obraźliwe teksty na temat mieszkańców Gotham. Mimo to, Pingwin poczuł się zdradzony przez Shrecka i uciekł do kanałów.

Max Shreck zrobił bal przebierańców, na który jednak wpadł Pingwin i chciał porwać pierworodnych synów, aby poczuli to co on. Miał zabrać syna Maxa o imieniu Chip, jednak ten nie zgodził się i zaproponował, żeby zamiast jego syna wziął jego samego. Pingwin zgodził się i Max został porwany.

Okazało się, że kryjówka Pingwina jest tuż pod Zoo, gdzie zabrał Shrecka. Max zdołał uciec z klatki, lecz został zaatakowany przez Kobietę-Kot (Selinę). Zastrzelił ją, jednak miała ona jeszcze wiele żyć. Kiedy skończyła mu się amunicja, Kyle użyła tasera, po czym poświęciła życie i wsadziła mu w usta i pociągnęła kabel generatora, co spowodowało wielką eksplozję. Kiedy Batman poszukiwał ciała Seliny, odnalazł tylko spalone zwłoki Shrecka.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Postać Shrecka była pierwotnie napisana dla postaci Harveya Denta, który podczas eksplozji miałby zostać zraniony i zostać Two-Facem.