FANDOM


Kronsteen – poboczny antagonista filmu Pozdrowienia z Rosji z 1962.

Biografia Edytuj

Kronsteen uczestniczył na turnieju szachowym. Podczas gry Kronsteen dostał wiadomość od WIDM-a, aby zjawił się natychmiast. Kontynuował jednak pojedynek do czasu, kiedy przeciwnik poddał się.

Następnie zjawił się na jachcie Ernsta Stavro Blofelda – lidera organizacji, gdzie spotkał go oraz Rosę Klebb – Numer Trzy w WIDM-ie. Oznajmił Numerowi Jeden, że opracował już plan kradzieży Lektora – urządzenia rozszyfrowującego znajdującego się w rosyjskiej ambasadzie w Stambule. Plan wymagał radzieckiej agentki oraz pomocy MI6. Klebb miała wybrać kobietę. Po zapewnieniu Blofelda, że przewidział każdy ruch przeciwnika poinformował, że plan miał również na celu zemstę za śmierć Doktora Juliusa No – agenta WIDM-a, ponieważ osobą, która miała zdobyć Lektora zabiła Doktora – był to James Bond. Blofeld nakazał mu przypilnować, aby śmierć 007 była szczególnie nieprzyjemna.

Po niepowodzeniu misji Blofeld ponownie zwołał Klebb i Kronsteena, którzy obwiniali siebie nawzajem o porażkę. Klebb miała według Kronsteena wybrać złą osobę do tej roli, a Numer Trzy powiedziała, że to plan był powodem klęski. Blofeld wpuścił do pokoju swojego człowieka, który niespodziewanie zabija Kronsteena, wbijając mu zatrute ostrze.

Galeria Edytuj

Pozdrowienia z Rosji Edytuj