Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Hela

Skull-32-xxl
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy, to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni, jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Byliśmy kiedyś siedzibą władzy absolutnej w kosmosie. Nasza supremacja była niekwestionowana. Jednak Odyn zatrzymał się w Dziewięciu Światach. Naszym przeznaczeniem jest panowanie nad wszystkimi innymi. I jestem tutaj, aby przywrócić tą władzę.

—Hela do Einherjara.


Hela była asgardzką boginią śmierci i byłym katem na usługach Odyna. Uwięziona w Helu przez tysiąclecia przez swego ojca - Odyna, Hela uwolniła się z więzienia po jego śmierci i postanowiła dokonać zemsty na osobach odpowiedzialnych za jej uwięzienie, jednocześnie przejmując tron Asgardu i pozbywając się swojego młodszego brata, Thora.

W jej postać wcieliła się Cate Blanchett.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Hela była najstarszym dzieckiem króla Odyna. Służyła swojemu ojcu jako kat oraz generał wojskowy, pomagając mu podbić Dziewięć Światów. Odyn jednak uznał nadmierną ambicję Heli za zagrożenie i ostatecznie rozprawił się z nią. Po pokonaniu jej Odyn wygnał ją z Asgardu, zamykając swą jedyną córkę w Helu na tysiąclecia, a jego siła życiowa działała jako zamek w jej więzieniu.

Odyn następnie przystąpił do wypisania jej z historii Asgardu, posuwając się do zastąpienia muralu przedstawiającego jej podboje w sali tronowej swojego pałacu obrazami swoich nowych dzieci.

Hela kiedyś próbowała uciec z Helu, co skłoniło Odyna do wysłania Walkirii, aby ją powstrzymały. Została wtedy pokonana i odesłana z powrotem do więzienia, lecz przedtem zabiła wszystkie Walkirie z wyjątkiem ich przywódczyni, Brunhildy.

Na wolności[]

Starcie w Norwegii[]

Uklęknijcie przed swoją królową.

—Hela do Thora oraz Lokiego


Po śmierci Odyna jego wpływ na więzienie Heli zniknął przez co wkrótce bogini śmierci uwolniła się i szybko wyszła z tajemniczego portalu przed swoim bratem i jego przybranym bratem zastanawiając się przy tym, czy chciałaby patrzeć, jak umiera jej ojciec. W konfrontacji z Thorem i Lokim miała z początku humorystyczne podejście. Była zaskoczona, gdy Thor przedstawił się jako jej brat, odpowiadając mu, że wcale nie przypomina Odyna. Kiedy Loki spróbował zawrzeć rozejm, Hela sarkastycznie oznajmiła, że to on bardziej przypomina Odyna. Odrzucając wszelką ugodę, Hela autorytatywnie poprosiła swych młodszych braci, aby pokłonili się przed nią, bo teraz ona jest ich nową królową.

Potyczka w Bifroście[]

Thor stanowczo odmówił jej pokłonu i rzucił w nią Mjølnirem, po czym Hela jako pierwszy posiadacz mota bez problemu go złapała. Thor z niedowierzaniem, oświadczył, że coś takiego jest niemożliwe, ale Hela odpowiedziała tylko, że on nie ma pojęcia, jakie możliwości go czekają, a zaraz po tym, roztrzaskała młot Thora gołą ręką. W panice, Loki nakazał Fandralowi, by zabrał jego i Thora z powrotem do Asgardu, jednak Hela szybko skoczyła za nimi do Bifrostu i wyrzuciła z tunelu Lokiego, a następnie Thora.

Przejęcie Asgardu[]

Po pojawieniu się w Obserwatorium Heimdalla, Hela spotkała się z Volstaggiem i Fandralem, których natychmiast zabiła z zimną krwią. Skurge, który obserwował morderstwa z dystansu, uklękł, gdy podeszła do niego. Uznając go za ,,mądrego chłopca", i zaproponowała mu pracę, potem udała się w stronę miasta.

Po dotarciu do miasta Hela znalazła czekającego na nią Hoguna i Einherjar. Ujawniła swoją tożsamość, zanim dała im ofertę zostania jej sprzymierzeńcami, którą odrzucili.

Zawiedziona Bogini przystąpiła do przywołania swoich Nekromieczy, po czym zaatakowała armię Asgardu.

Kiedy ostatni z żołnierzy został zabity, Hela powoli przedzierała się przez dziedziniec, rozkoszując się swoją rozbudzoną żądzą krwi, a Skurge podążał za nią w milczeniu. Hogun podjął ostateczną próbę powstrzymania jej, ale Hela szybko go zabiła.

Gdy Asgard był już bezbronny, Hela zajęła tron ​​i zniszczyła nad nim mural jej ojca, tym samym ukazując pod nim skrywany oryginał. Następnie włamała się do pokoju trofeów, uznając Rękawicę Nieskończoności za fałszywą, Szkatułę Wiecznej Zimy jako bezużyteczny przedmiot, postrzegając Koronę Surtura jako "mniejszą niż myślała", zainteresowała się Tesseractem, ale to Wieczny Płomień ogłosiła najcenniejszą rzeczą w skarbcu.

Przebiła podłogę pod mauzoleum i ożywiła, poległych żołnierzy Asgardu, oraz swojego wilka, Fenrira. Używając mocy wiecznego ognia, zmieniła ich w swoich Berserkerów po czym mianowała Skurge'a swoim katem.

Pojedynek w Pałacu[]

Bez wiedzy zarówno Heli i Skurge'a, Heimdall wrócił do Asgardu i zabrał swój miecz kontrolujący most Bifrost, co uniemożliwiło Heli podbicie Dziewięciu Światów. Odkrywając to, Hela postanowiła publicznie "ukarać" Asgardczyków, dopóki Heimdall nie odda miecza co zadziałało, przez co wkrótce Hela zaatakowała fortecę, w której Heimdall i pozostali Asgardczycy sprzeciwiali się jej rządom, jednak ci uciekli tuż przed jej przybyciem.

Potem Thor i Rewanżersi wrócili do Asgardu, aby ewakuować swoich ludzi i walczyć z Helą. Thor poszedł do sali tronowej i czekał na przybycie Heli. Kiedy ta przybyła, rozmawiali o Odynie i jego wadach oraz przeprowadzili pojedynek, w wyniku którego Thor stracił jedno oko. Po czym zmusiła rannego Thora do patrzenia, jak jej nieumarła armia i Fenris pokonują jego sojuszników oraz Asgardczyków na Bifroście. Niebawem jednak przybył Loki z kilkoma gladiatorami z Sakaaru.

Ale nawet przy tych posiłkach wojska Heli wciąż powoli ich przytłaczały. Bogini śmierci zaczęła w tym czasie szydzić z Thora, twierdząc, że wkrótce weźmie miecz Heimdalla i podbije Dziewięć Światów. Thor doznał wtedy wizji, w której Odyn, powiedział mu że "Asgard to nie miejsce, tylko lud", po czym Thor cisnął potężną błyskawicą w kopułę królewskiego pałacu i chwilowo oszołamił Helę. Następnie skoczył do Bifrostu, by odeprzeć Berserkerów Heli i uratować swoich ludzi.

Bitwa na Tęczowym Moście[]

Po dojściu do siebie, Hela przybyła na Tęczowy Most, gdzie Thor i Walkiria zaatakowali ją. Mimo że Thor był w pełni mocy, Hela była w stanie go pokonać. Zmanifestowała i wystrzeliła ponadwuwymiarowy szpikulec w kierunku statku kosmicznego zawierającego Asgardczyków, aby jej armia Berserkerów zaatakowała ich, ale ci zostali pokonani przez Skurge'a, który zdradził Helę. Widząc to, Hela zamordowała Skurge'a swoim ostrzem.

Zniszczenie Asgardu[]

Hela wznowiła swoją walkę z Thorem i powaliła go na ziemię oraz sarkastycznie stwierdziła, że nie może jej pokonać, lecz ten wstał i odpowiedział, że "on" może. Hela odwróciła się i ujrzała Surtura wyłaniającego się z pałacu po czym Walkiria rzuciła się na Helę, powalając ją, a Thor posłał kolejną błyskawicę, niszcząc część Tęczowego Mostu, powodując tym samym, że Hela wpadła głeboko do wody.

Po chwili Hela wynurzyła się z wody i zobaczyła, jak Surtur niszczy Asgard. Bogini zmanifestowała duże ostrza, by przebić Surtura, ale tylko zirytowała demona ognia.

Surtur podniósł swój miecz i pchnął go w kierunku Heli, zabijając ją, a także niszcząc Asgard.

Osobowość[]

Hela ma wściekłą, ambitną osobowość. Jej łatwa do rozgniewana i niecierpliwa natura sprawia, że ​​ma skłonność do zabijania i okaleczania każdego, kto stanie na jej drodze. Te cechy sprawiły, że stała się brutalną wojowniczką i morderczynią. Hela była również skuteczną przywódczynią wojenną i katem Odyna. Jednakże, kiedy Odyn zaczął dążyć do pokoju, zdała sobie sprawę, że nie mogła zrobić tego samego, ponieważ nie potrafiła zaakceptować nowego stanu rzeczy, gdyż od zawsze była wychowywana na barbażyńcę. Odyn dostrzegł, że jej zbyt ambitne cele stanowią zagrożenie dla jego władzy nad Asgardem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej siłę, dlatego uwięził ją na kilka tysiącleci.

Po wydostaniu się na wolność natychmiast podbiła Asgard na co Heimdall rzekł, że jest tak bardzo żądna władzy, że gdyby mogła uzyskać dostęp do mostu Bifrost, podbiłaby wszystkie Dziewięć Światów, a nawet cały Kosmos. Hela niejednokrotnie była całkiem zadowolona ze swoich tyranicznych rządów.

Bogini śmierci była bardzo urażona swym uwięzieniem z rąk jej własnego ojca Odyna, dlatego że przecież wykonywała jego wolę i pomagała mu podbić Dziewięć Światów. Radośnie kpiła z jego śmierci i otwarcie wyraziła chęć, by sama mogła zobaczyć śmierć Odyna.

Galeria[]


Advertisement