FANDOMGrishnákh – pomniejszy antagonista w filmie Władca Pierścieni: Dwie Wieże. Przywódca bandy orków z Mordoru, której zadaniem było przechwycenie Hobbitów.

Biografia Edytuj

Grishnákh był kapitanem orków z Barad-Dur w Mordorze pod dowództwem Saurona i szczerze nienawidził Sarumana. Został wysłany, by złapać Hobbitów i sprowadzić ich z powrotem do Mordoru. Spotkał się z Uglúkiem oraz jego Uruk-hai. Wdał się w kłótnię z nim, gdyż był zdenerwowany tym, że Ugluk chce zabrać więźniów do Isengardu, jak mu Saruman rozkazał. Jakiś czas później na skraju lasu Fangorn on i jego orkowie wdali się w kłótnie z Urukami. On i jego żołnierze chcieli zjeść niziołków, co spotkało się z wyraźnym sprzeciwem Uglúka. Podczas, gdy on dyskutował z przywódcą Uruk-hai, Snaga próbował zabić Hobbitów, ale został pozbawiony głowy przez Uglúka. Podczas, gdy słudzy Sarumana byli zajęci pożeraniem ciała Snagi, Grishnákh zaczął zmierzać w kierunku Hobbitów. Gdy już miał zadać im cios, został trafiony włócznią w plecy. Rohirrimowie zaatakowali i zabili wszystkich, a jemu samemu udało się zbiec do Fangornu. Gonił po całym lesie Hobbitów. Chwycił Merry'ego za nogę i gdy już chciał go dźgnąć, został zmiażdżony przez Drzewca.

Złoczyńcy ze świata J.R.R. Tolkiena
Mroczni Władcy MorgothSauron
Uruk-hai LurtzUglúkShagratMauhúr
Nazgûle Czarnoksiężnik z AngmaruKhamûlHelm ŻelaznorękiIsildurSkrzydlate bestieSuladân
Balrogowie Zguba DurinaGothmogTar-Goroth
Gobliny/Orkowie Wielki GoblinGrinnahAzogBolgYaznegGrishnákhGothmogSnagaGorbagTharzogSharku
Czarni Númenorejczycy Rzecznik SauronaAgandaûrCzarna Dłoń SauronaMłot SauronaWieża Saurona
Wielkie Pająki SzelobaUngolianta
Smoki SmaugAncalagon CzarnySkatGlaurungDrogoth
Upadli ludzie Ar-PharazônWładca Miasta na JeziorzeAlfrid LickspittleGrímaBill FernyLheu BreninEasterlingowieHaradrimowieKorsarze z UmbaruDunlendingowieVariagowie
Inni SarumanMaeglinFëanorTed SandymanLotto Sackville-BagginsGollum
Stworzenia Upiory KurhanówTrolleCarcharothCzatownikStara WierzbaWargowieDraugluin