FANDOM


Godzillazaururus to protoplasta Godzilli, pojawia się wyłącznie w filmie Godzilla kontra Król Ghidorah z 1991.

Wygląd Edytuj

Godzillazaur przypomina tyranozaura, ale ma wyprostowaną sylwetkę i proporcjonalnie mniejszą głowę. Jego nogi są o wiele dłuższe, grubsze i bardziej muskularne. Jego przednie łapy mają trzy palce, zakończone ostrymi, żółtymi pazurami. Na dość długiej szyi ciągnie się długa rana.

Umiejętności Edytuj

Godzillazaur oprócz super siły jest bardzo wytrzymały, a skóra jest odporna na dosłownie wszystko, co oznacza, że jest niezniszczalny. Jego szczęki są o wiele silniejsze niż szczęki jakiegokolwiek innego zwierzęcia. Godzillasaurus ma wyostrzone zmysły, a jednym uderzeniem ogona, może zabić wielu ludzi na raz.

Wady Edytuj

Niektóra ciężka broń może zranić, a nawet zabić Godzillazaura. Jego krótkie łapki, choć ostre i silne, są jednak za małe by dosięgnąć wroga.

Po napromieniowaniu, Godzillasaurus nie miał tych wad, ale stał się podatny na wysoką temperaturę.

Biografia Edytuj

Początek huja Edytuj

Prawdopodobnie Godzillasaurus jest wyewoluowanym gatunkiem z rodziny tyranozaurów, który dostał się na wyspy Pacyfiku. Następnie osobniki w ciągu wyewoluowały w wielkiego Godzillasaurus.

Godzilla kontra Król Ghidorah Edytuj

W 1944 roku, Godzillazaur usłyszał hałasy. Była to wojna między Japonią, a USA. Rozwścieczony Godzillazaur zaatakował amerykańskich żołnierzy. Wielu z nich zginęło. Dopiero ostrzał z artylerii okrętowej zdołał poważnie zranić Godzillazaura, którego pozostawiono by zdechło. Przed odejściem Japończycy dziękują dinozaurowi za uratowanie życia.

Mimo odniesionych ran Godzillazaurowi udało się przetrwać do dnia, w którym wyspa Lagos stała się poligonem jądrowym, co przyczyniło się później do przeistoczenia się w Godzillę.

Chcąc nie dopuścić do powstania Godzilli, grupa renegatów z przyszłości (Futurian) i wraz z zabranymi na pokład swojego statku Japończykami z teraźniejszości, przeniosła się w czasie do 1944 roku. Futurianie przeteleportowali rannego dinozaura do Morza Beringa, z dala od jakichkolwiek znanych w historii prób jądrowych. Futurianie mając w tym przedsięwzięciu swój ukryty interes, pozostawili na wyspie trzy małe skrzydlate zwierzątka z przyszłości – Doraty. W wyniku tego wydarzenia wykształciła się alternatywna linia czasu, w której Godzilla został pozornie wymazany z historii, a na jego miejsce pojawił się kontrolowany przez Futurian Król Ghidorah (zmutowana forma pozostawionych na wyspie trzech Dorat). Jednakże wypadek z rosyjskim podwodnym okrętem atomowym, do którego doszło w miejscu, w którym Futurianie pozostawili Godzillazaura, sprawił, że zrodził się jeszcze większy i potężniejszy Godzilla.
Goji91

Powrót Godzillazaura

Po podwójnym napromieniowaniu Godzillazaur powrócił, by zniszczyć świat. Jednak najpierw pragnął unicestwić Króla Ghidorah. Po zabiciu smoka, Godzilla stał się zły i zaczął niszczyć Japonię. Wtedy pojawił się Mecha-King Ghidorah, który unieruchomił Godzillę i wyniósł go nad ocean. Jednak Godzilla obronił się promieniem, ale spadł do oceanu.