FANDOM


Nie będę mówił tak długo jak wcześniej, tym razem Freddy i jego przyjaciele będą bardziej aktywni, wraz z postępem tygodnia. Uhh, dobrym pomysłem będzie zerkać w kamery kiedy do Ciebie mówię by upewnić się, że wszyscy są na swoich miejscach. No wiesz…

—Phone Guy


Are you ready for Freddy?

—Cytat z opisu pierwszej części seriiFreddy Fazbear – główny antagonista w grach "Five Nights at Freddy's" i "Five Nights at Freddy's 2" (w innych częściach jest pobocznym wrogiem). Jest animatronikiem-niedźwiedziem.

Charakterystyka Edytuj

Freddy to, tak jak inne animatroniki, opętany przez duszę zamordowanego dziecka robot, występujący w pizzerii Freddy Fazbear's Pizza. On i jego kompani widzą Mike'a Schmidta – stróża nocnego, czyli gracza, jako Endoszkielet. Jest znacznie bardziej inteligentny niż reszta animanitroników. W pierwszej części gry po tym, jak Freddy lub inny animatronik zrobią jumpscare, to po chwili ukazuje nam się Death Screen, przedstawiający gracza wciśniętego w kostium Freddy'ego w Backstage (widoczne są jedyne gałki wychodzące na zewnątrz i zęby).

Biografia Edytuj

(do dodania)

Galeria Edytuj