FANDOMCzarni Númenorejczycy – odłam Númenorejczyków, którzy zostali zwiedzenie i oszukani przez Saurona. Zostali wrogami Elfów i Valarów.

Historia Edytuj

Druga Era Edytuj

Númenorejczycy w przeciągu lat stali się dość potężnym ludem. Jednak im większą zyskiwali potęgę, tym bardziej zaczęli obawiać się śmierci. Zaczęli zazdrościć nieśmiertelnym Elfom. Ostatni król Numenoru Ar-Pharazôn zaczął mieć obsesję na zyskaniem nieśmiertelności. Zaczął być wtedy manipulowany przez Saurona. Wpływ Saurona był tak wielki, że z czasem nakłonił Numenorejczyków do składania ofiar z ludzi i czczenia Morgotha. Upadły Majar zaczął rozpuszczać kłamstwa, że jedyną drogą do zdobycia nieśmiertelności jest zdobycie Amanu. Ar-Pharazôn na czele wielkiej armady wyruszył na kraj Valarów, ale został z resztą pokonany. Ci którzy ocaleli ze zniszczenia Numenoru, osiedlili się w Umbarze i okolicznych ziemiach. W tamtym to też okresie Sauron podarował dla Czarnoksiężnika z Angmaru jeden z Pierścieni Władzy, przez co ten zamienił się w Nazgula.

Trzecia Era Edytuj

Czarni Númenorejczycy po osiedleniu się w Umbarze zaczęli atakować Gondor. Wojny toczyli wiele razy głównie o Umbar oraz o Harad. Wielu z nich przyłączyło się do Czarnoksiężnika z Angmaru w czasie jego podboju Arnoru. Niektórzy z nich służyli u Saurona.

Złoczyńcy ze świata J.R.R. Tolkiena
Mroczni Władcy MorgothSauron
Uruk-hai LurtzUglúkShagratMauhúr
Nazgûle Czarnoksiężnik z AngmaruKhamûlHelm ŻelaznorękiIsildurSkrzydlate bestieSuladân
Balrogowie Zguba DurinaGothmogTar-Goroth
Gobliny/Orkowie Wielki GoblinGrinnahAzogBolgYaznegGrishnákhGothmogSnagaGorbagTharzogSharku
Czarni Númenorejczycy Rzecznik SauronaAgandaûrCzarna Dłoń SauronaMłot SauronaWieża Saurona
Wielkie Pająki SzelobaUngolianta
Smoki SmaugAncalagon CzarnySkatGlaurungDrogoth
Upadli ludzie Ar-PharazônWładca Miasta na JeziorzeAlfrid LickspittleGrímaBill FernyLheu BreninEasterlingowieHaradrimowieKorsarze z UmbaruDunlendingowieVariagowie
Inni SarumanMaeglinFëanorTed SandymanLotto Sackville-BagginsGollum
Stworzenia Upiory KurhanówTrolleCarcharothCzatownikStara WierzbaWargowieDraugluin