FANDOMArnold Stromwell – to jeden z szefów mafii działających w Gotham City. Pomniejszy antagonista w serialu animowanym Batman z 1992.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Stromwell już w dzieciństwie popełniał drobne przestępstwa. Często kradł jedzenie, co nie podobało się jego bratu Michaelowi, z którym spędzał dużo czasu.

Pewnego razu bracia przechadzali się torami w Gotham. Kiedy nadjeżdżał pociąg, Arnolda utknął, przez co nie mógł zejść na bok. Michael uratował go od śmierci, jednak stracił przez to nogę. Stromwell miał przez długi czas poczucie winy spowodowane tym wydarzeniem.

Batman Edytuj

Kalkulacje Robina Edytuj

Arnold Stromwell jako dorosły człowiek był już potężnym gangsterem. Pewnego razu, jego dom odwiedził Batman, aby złapać jego siostrzeńca Tonego Zucco, który niedawno zamordował Johna i Mary Graysonów, rodziców Dicka. Arnold skłamał, że nie kryje Tonego. Kiedy Batman odszedł, Stromwell wściekł się na Zucco i pobił go gazetą.

Nigdy nie jest za późno Edytuj

Wiele lat później, Stromwell stanął wobec bossa mafii Ruperta Thorne'a w wojnie gangów, ponieważ ten rzekomo porwał jego syna, Joey'a. W końcu oznajmił, że chce spotkać się z Thorne'm, aby to przedyskutować. Gangster oświadczył Stromwell'owi, że nie porwał jego syna, ale później dokonał na nim próby zamachu. Przed śmiercią uratował go Batman.

Nietoperz zabrał go na oddział odwykowy Sunrise Foundation, gdzie - jak się okazało - leżał jego syn, mający problemy z narkotykami. Tam również spotkał byłą żonę, Connie. Batman w ten sposób chciał zachęcić go do porzucenia handlu narkotykami i oddania się w ręce policji.

Arnold jednak nie chciał dać za wygraną. Kiedy zaczął grozić Batmanowi, obu zaatakowali ludzie Thorne'a. Batman pokonał ich, ale w międzyczasie Stromwell uciekł. Na torach spotkał swego brata, który przekonał go do poddania się. Nagle zaskoczył ich Thorne, który mimo wszystko chciał przejąć pozycję Stromwella w przestępczym podziemiu. Nim jednak Rupert zdołał go zastrzelić, Batman powalił go.

Później Stromwell poszedł porozmawiać z komisarzem Gordonem i oddał się w ręce policji.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Głosu użyczył mu Eugene Roche.